Moja Muzyka Do Developmentu.

W tym wpisie powiem Ci o brain.fm, z którego korzystam, aby być bardziej produktywny.

Moja Muzyka Do Developmentu.

Muzyczne SIEMA! 🎹

Zauważyłem, że bardzo rzadko słucham typowej muzyki podczas pracy. Mówiąc o typowej, mam na myśli muzykę popularną czy jakieś tam radióweczki. Choć jeszcze jakiś czas temu znacznie częściej lubiłem włączać sobie POP czy tam inny rock.

To się zmieniło.

Czego słucham teraz w czasie pracy? Zdarza się, że dalej muzyki popularnej, aleeee to, co pojawia się znacznie częściej to bity z serwisu brain.fm.

Masz tam do wyboru kilka predefiniowanych typów muzyki w zależności od tego co chcesz osiągnąć. Co oznacza, że znajdziesz tam np. muzykę pod: skupienie, naukę, relaks czy sen. I nie wiem, jak to jest, ale zawsze, gdy potrzebuję skupić się na jednej rzeczy w pracy, tryb skupienia mega mi pomaga.

To działa, serio! Przynajmniej u mnie, ale pod jednym warunkiem:

Muszę korzystać ze słuchawek. Swoją drogą pisząc (redagując ten wpis) słucham playlisty pod "lepszą kreatywność".

Tutaj zrzut z apki mobilnej, z której korzystam najczęściej.

W ostatnich miesiącach znacząco więcej czasu spędzam na czytaniu książek. Staram się wtedy korzystać z trybu relaksu, co sprawia, że znacznie trudniej jest o dekoncentrację.

🎶
Spotkałem się z opiniami, że brain.fm czy inne mu podobne serwisy w ich przypadku nie działają. Co oznacza, że Ty również możesz mieć podobnie.

Mówię co działa u mnie. Do niczego nie namawiam. 💁 

Jak już jesteśmy przy książkach, to nie omieszkam podzielić się linkiem do artykułu. Znajdziesz w nim kilka moim zdaniem ciekawych pozycji:

Moje TOP 7 książek, które aktualnie czytam. [Nie tylko dla programistów]
W tym wpisie podzielę się z Tobą listą moich 7 książek dla programistów, które aktualnie czytam. Uważam, że powinieneś również je przeczytać!

Wracając do brain.fm, platforma posiada darmową i płatną wersję. Ja korzystam z tej drugiej.

Jeśli nie miałeś/miałaś szansy skorzystać to łapaj link polecający, który pozwoli Ci przez miesiąc korzystać z w pełni funkcjonalnej wersji za symboliczny 1$. 💵

Jak coś to nie mam z tego, żadnego benefitu - jest okazja, to się dzielę.

Alternatywa

Alternatywą są playlisty lofi beats. Co to takiego? Odsyłam Cię do mojej ulubionej na YouTube. Sprawdź o co cho:


Podziel się w komentarzu swoją ulubioną muzyką, której słuchasz przy developmencie. 👨‍💻👩‍💻


Swoją drogą jak już jesteśmy przy muzyce to muszę się z Tobą podzielić moją playlistą, która jest moja odskocznią co kilka miesięcy i całkiem nieźle rozkręca domówki. 🕺💃