9 Narzędzi, Z Których Korzystam Na Co Dzień.

W tym artykule znajdziesz listę 9 narzędzi, z których korzystam na co dzień. Jako programista warto, abyś tutaj zajrzał.

9 Narzędzi, Z Których Korzystam Na Co Dzień.
Photo by Barn Images / Unsplash

Notatki: Obsidian

Do tej pory korzystałem z Evernote. Świetne narzędzie, nie mam co gadać, ale coraz częściej przewijało mi się przed oczami narzędzie o nazwie Obsidian. Zmigrowałem się do niego ze wszystkimi notatkami. Ostatnio coraz bardziej jestem "na tak" z upraszczaniem różnych rzeczy. Mega mi odpowiada tworzenie notatek za pomocą formatowania Markdown (z resztą na tym blogu również korzystam z Markdown). W ostatnim czasie sporo piszę, a minimalistyczny interfejs Obsidiana mega mi siadł.

Obsidian - Sharpen your thinking
Obsidian is the private and flexible note‑taking app that adapts to the way you think.

Zadania: Nozbe Teams

Staram się tworzyć zadania, bo sporo tematów mi umyka. Do tej pory korzystałem z Nozbe Personal, ale spodobał mi się interfejs wersji Teams, pomimo że sam program jest bardziej ukierunkowany na pracę zespołową. Mega polecam.

👉 Jeśli zakupisz dostęp do Nozbe za pomocą poniższego linku, ja dostanę zniżkę na kolejny rok.

Get your private and business life organized easily in one app.
Best personal and team productivity collaboration tool. Use Nozbe - task management software and increase productivity.

Magic Keyboard

Moja świeża zajawka i po części trochę wymysł – zobaczymy. Pomyślałem, że będę pisał treści na mailing Dziarski Dev i inne rzeczy, wtedy gdy nie mam przy sobie komputera lub kiedy jestem na jakimś wyjeździe. Na czym? Na smartfonie. Nie mam jeszcze pojęcia, jak mi się to sprawdzi, ale jestem zaintrygowany. Zainwestowałem w Magic Keyboard. Na co dzień korzystam z MacBooka, więc wybór tej klawiatury był naturalny – ma ten sam rozmiar i układ.

Magic keyboard Komputery - Ceneo.pl
Magic keyboard Komputery - porównanie cen sprzętu komputerowego w sklepach internetowych. Polecamy Apple Magic Keyboard (MK2A3LBA), Apple Magic Keyboard (MQ052ZA), Apple Magic Keyboard (MK293LBA),

Słuchawki dokanałowe

Do tej pory korzystałem (w zasadzie to nadal korzystam, ale tylko przy komputerze) ze słuchawek nausznych. Miałem problem z ich rozmiarem – było mi ciężko zabierać je ze sobą. Zainwestowałem w Huawei FreeBuds Pro 2. Mają możliwość sparowania dwóch urządzeń naraz i mają super rozkminioną funkcjonalność przełączania się pomiędzy nimi. Korzystam z nich na telefonie i komputerze. Na siłkę, spacery czy sprzątanie mieszkania jak znalazł, ale chyba fakt, że mogę czegoś posłuchać czegoś sensownego, podczas stania w kolejce wygrywa.

Słuchawki Huawei FreeBuds Pro 2 - biały - Opinie i ceny na Ceneo.pl
Huawei FreeBuds Pro 2 - biały od 679,00 zł ✅ Opinie ✅ Słuchawki Dokanałowe, True Wireless, Długość przewodu Nie dotyczy, Białe. Ceny w 22 sklepach. Podziel się opinią na Ceneo!

Brain.FM

Muzyka do pracy, relaksu, sesji kreatywnych czy snu. W zasadzie to istnieje mnóstwo tego typu serwisów, ja korzystam od dwóch lat z Brain.fm. Włączam codziennie podczas pracy. I serio, czuję różnicę pomiędzy muzyką z tego serwisu a popularnymi lofi beats.

Music to Focus Better - Brain.fm
Use Brain.fm’s functional music to help you focus relax and sleep better, using cutting edge neuroscience to get results.

MacBook Pro M1

Moje centrum dowodzenia. Nie wyobrażam sobie innego komputera do pracy.

Kindle Paperwhite 4

Chyba najlepsza rzecz (zaraz po MacBooku), którą kupiłem. Czytam każdego wieczoru, czytam na każdym wyjeździe. Uwielbiam książki, ale możliwość posiadania wielu tytułów w urządzeniu o wadze 182 g wygrywa.

Spark

Dobry klient poczty. Już kilka dobrych lat z niego korzystam. Działa, nie mam powodów do szukania innego.

Spark Mail — Smart. Focused. Email.
Spark helps you take your inbox under control. Instantly see what’s important and quickly clean up the rest.

Canva

Wszystkie grafiki, których potrzebuję do Dziarskiego Deva czy Programistą Być tworzę w Canvie. Tony szablonów, kilogramy pomysłów – mega ułatwia mi życie

https://www.canva.com

👋 Pytanie do Ciebie

Korzystasz z Obsidiana do tworzenia notatek?